Відкриття проливає світло на ранню історію Землі.
Нове дослідження показувало, що на поверхню Землі вперше пролилася прісна вода близько 4 млрд років тому. Це на цілих 500 мільйонів років раніше, ніж вважалося раніше, повідомляє Science Alert.
Група дослідників з Австралії та Китаю використовувала ізотопи кисню, що містяться в стародавніх мінералах, щоб визначити, коли на планеті міг пройти перший дощ.
Вчені виявили свідчення найдавніших земних дощів, замкнені всередині кристалів циркону хадеанської породи. Мінерали віком 4,4 млрд років виявили в горах Джек-Хіллз у Західній Австралії.
Дослідники виявили в мінералах «екстремально легкі» ізотопи. Їхнє виникнення можливе тільки в тому разі, якщо вони утворилися під земною мантією і зазнали впливу прісної води. Схоже, це свідчення перших дощів на Землі, які проникли в надра ледь затверділої кори 4 млрд років тому, зазначає геолог Хамед Гамалельдієн.
Докази наявності прісної води так глибоко в надрах Землі ставлять під сумнів чинну теорію про те, що 4 млрд років тому Земля була повністю покрита океаном.
Нове відкриття не тільки проливає світло на ранню історію Землі, а й дає змогу припустити, що суходіл і прісна вода створили умови для розвитку життя у відносно короткі терміни – менш ніж через 600 млн років після формування планети.