Відкрито новий вид викопних мавп із сімейства, що дало початок Homo sapiens

Німецькі палеонтологи з Тюбінгенського університету виявили викопні рештки нового виду людиноподібних мавп із сімейства гомінідів, до якого також належать горили, шимпанзе і сучасні люди (Homo sapiens). Стародавній тварині дали ім’я Buronius manfredschmidi, або буроній. Дослідження опубліковано в науковому журналі PLOS One.

Вчені зробили відкриття під час розкопок у Баварії. Як показав аналіз, Buronius manfredschmidi жили близько 11 млн років тому і були найменшими серед усіх людиноподібних мавп. Вага дорослої особини становила близько 10 кілограмів.

Дослідники дійшли висновку, що відкритий вид співіснував із більшими гомінідами, названими Danuvius guggenmosi, або данувії.

Форма скам’янілостей дає змогу припустити, що буронії вправно дерлися по деревах і харчувалися фруктами. Їхні великі побратими данувії, навпаки, вважали за краще жити на землі, були всеїдними та освоїли прямоходіння.

Відмінності у способі життя, ймовірно, дали змогу цим двом видам жити в одному середовищі існування, не конкуруючи за ресурси, як це роблять сучасні гібони й орангутанги на Борнео і Суматрі.

Це відкриття може допомогти вченим зрозуміти різноманітність гомінідів в епоху пізнього міоцену, коли в Європі мешкало щонайменше 16 видів людиноподібних мавп.

Більше публікацій за темою