Вчені вперше встановили людині черепний імплант із вікном для мозку

Прозорий імплант дав змогу збирати дані про мозок пацієнта новим способом.

Американські вчені з Медичної школи Кека Університету Південної Каліфорнії та Каліфорнійського технологічного інституту вперше спроєктували та імплантували прозоре вікно в череп пацієнта. Дослідження опубліковано в науковому журналі Science Translational Medicine (STM).

Проникний черепний імплант дозволив фахівцям зібрати дані візуалізації мозку з високою роздільною здатністю за допомогою функціональної ультразвукової візуалізації.

Пацієнтом із прозорим вікном у голові став 39-річний Джаред Гагер, який дістав важку черепно-мозкову травму внаслідок падіння зі скейтборду 2019 року. Під час екстреної операції хірурги видалили чоловікові половину черепа, залишивши мозок закритим лише шкірою і сполучною тканиною.

Як показав експеримент, прозора вставка дала змогу ефективно збирати дані про мозкову активність.

Випробуванням прозорого черепного імпланту передували тести на щурах, яким вживляли тонкі вікна з поліметилметакрилату, що нагадує плексиглас.

За словами авторів розробки, на додаток до кращого моніторингу, новий метод може дати уявлення про наслідки черепно-мозкових травм та інших неврологічних станів. Це допоможе зібрати більше інформації про те, як мозок контролює когнітивні, сенсорні, рухові та вегетативні функції.

Більше публікацій за темою