Палеонтологи виявили раніше невідомого викопного динозавра

Палеонтологи з Аргентинського музею природничих наук виявили на території Патагонії в Аргентині скам’янілі рештки раніше невідомого науці хижого динозавра, що мешкав у крейдяний період.

Повністю дослідження опубліковано в журналі Cladistics, а коротко про нього розповідає Sci News. Новий рід і новий вид хижих динозаврів ідентифікували й описали за скам’янілими рештками скелета, знайденими в Патагонії.

Встановлено, що хижак мешкав на території сучасної Аргентини близько 69 мільйонів років тому. Вчені віднесли його до групи Furileusauria, динозаврів-абелізаврів, що мешкали по всій території Південної Америки.

Новий вид отримав назву Koleken inakayali. Його скам’янілості були знайдені у формації Ла Колонія в районі Серро-Байо-Норте, на північ від центру провінції Чубут.

«Голотип складається з часткового скелета, що включає краніальні, осьові та апендикулярні елементи, з унікальним набором ознак, що відрізняють його від усіх відомих теропод, – пишуть палеонтологи. – Зокрема, Koleken inakayali демонструє кілька анатомічних особливостей, особливо в кістках черепа, які відрізняють його від Carnotaurus sastrei, єдиного іншого абелізаврида, відомого з формації Ла Колонія».

Відкриття говорить про те, що динозаври цієї групи були набагато різноманітнішими, ніж вважалося раніше. Їхня еволюція була дивовижною. Як кажуть учені, в окремі періоди часу ці хижаки розвивалися зі стрімкою швидкістю, але траплялися й тривалі періоди, коли їхня еволюція немов застигала на місці. Можливо, це було пов’язано з періодичними змінами клімату.

«Абелізавриди були найчисельнішими тероподами в пізньому крейдяному періоді та зустрічалися в усіх регіонах Гондвани, за винятком Антарктиди й Австралії, де їхніх решток досі не знаходили, – каже Дієго Пол, палеонтолог з Аргентинського музею природничих наук. – Вони відомі здебільшого походженням з Південної Америки, де накопичилася найкраща колекція скам’янілостей цієї групи, а також з Індії, Північної Африки та Мадагаскару».

Більше публікацій за темою