Вчені виявили гігантські запаси метану на Урані та Нептуні

arXiv: крижані гіганти Уран і Нептун на 10% складаються з метану.

Астрономи з Ізраїльського технологічного інституту з’ясували, що склад Урана і Нептуна значно відрізняється від початкових припущень. Далекі планети містять величезну кількість метанового льоду, що потенційно вирішує загадку їхнього утворення. Дослідження опубліковано на порталі наукових матеріалів arXiv.

- Реклама -

Вчені довгий час вважали, що Уран і Нептун багаті на замерзлу воду. Це припущення ґрунтувалося на даних з апарата «Вояджер-2», який пролетів повз них у 1980-х роках.

Щоб краще зрозуміти склад крижаних планет, астрономи розробили моделі, що відповідають фізичним властивостям, які виміряв «Вояджер-2».

За словами авторів роботи, попередні дослідження Урана і Нептуна не враховували спосіб формування цих космічних тіл. Планети народилися з пилових хмар, а потім поглинули або зрослися з об’єктами, відомими як планетезималі. Планетезималі нагадували сучасні комети, такі як 67Р/Чурюмова-Герасименко. Вони багаті вуглецем, але на них мало води.

Як показали симуляції, відомим критеріям Урана і Нептуна найкраще відповідають моделі з великим вмістом метану. Згідно з розрахунками, метановий лід може становити 10% маси обох планет.

Вчені вважають, що така кількість метану цілком могла виникнути під час реакції водню з вуглецем із планетезималей. Для подібних процесів потрібен величезний тиск і температури, але це відповідає умовам планет, що зароджуються.

- Реклама -

Більше публікацій за темою