Вчені розкрили таємницю раптового зникнення амонітів на Землі

Амоніти вимерли через метеорит, який знищив динозаврів

Британські палеонтологи з Бристольського університету розкрили таємницю зникнення амонітів – класу морських головоногих молюсків зі спіральними мушлями, які сьогодні трапляються тільки у вигляді скам’янілостей. Виявилося, що цих істот згубила одна катастрофічна подія. Дослідження, про яке пише Phys.org, опубліковано в науковому журналі Nature Communications.

Амоніти процвітали в океанах Землі понад 350 млн років, але близько 66 млн років тому вони припинили своє існування.

- Реклама -

Команда зібрала нову базу даних скам’янілостей амонітів пізнього крейдяного періоду. Потім учені проаналізували інформацію про темпи видоутворення і вимирання молюсків у різних частинах земної кулі.

Як показали розрахунки, якби амоніти перебували в занепаді протягом усієї крейдяної епохи, то їхня швидкість вимирання перевищувала б швидкість утворення видів. Натомість виявилося, що стародавні організми процвітали й розвивалися.

На думку палеонтологів, амоніти цілком могли б дожити до наших днів, якби не падіння метеорита, який також знищив динозаврів. Ця катастрофа запустила глобальні процеси, які в підсумку призвели до повного зникнення цього класу молюсків.

Раніше вчені знайшли останки найдавнішого морського динозавра в Південній півкулі Землі.

- Реклама -

Більше публікацій за темою