Різноманітність пташиного співу позитивно впливає на психічне та фізичне здоров’я людей, а також знижує ризики серцево-судинних захворювань і діабету. Такі висновки оприлюднили науковці в журналі People and Nature.
Дослідники з Університету Східної Англії (University of East Anglia) провели спостереження на 21 винограднику Великої Британії. За допомогою акустичних вимірювань вони проаналізували характеристики звукового середовища та виявили: що більше видів птахів на території, то багатший і складніший звуковий ландшафт.
«Це закономірно: виноградник, де мешкають вільшанки, чорні дрозди, стрижі, зяблики й синиці, звучить акустично різноманітніше й гучніше, ніж той, де є лише кілька голубів, ворон і фазанів», – пояснює біологиня Наталія Зелонка.
Щоб дослідити вплив пташиного співу на людей, науковці опитали 186 відвідувачів винного туру на трьох виноградниках із різним звуковим середовищем. Для чистоти експерименту дослідники також розмістили приховані динаміки із записами співу п’яти видів птахів.
За результатами дослідження, відвідувачі, які чули багатший і складніший пташиний спів, зазначили вищий рівень задоволення від звуків, були уважнішими та мали позитивніший настрій. Вони також повідомили про відчуття звільнення від робочої рутини та повсякденних обов’язків.
«Вражає, наскільки потужно спів птахів впливає на людей», – прокоментував керівник виноградника Saffron Grange в Ессексі Пол Гаррісон.
Разом з тим Наталя Зелонка наголосила, що навіть година прослуховування різноманітного пташиного співу може викликати відчуття оптимізму та розслаблення. На її думку, це є вагомим аргументом для збереження природних звукових ландшафтів. Особливо з огляду на зменшення популяцій птахів і послаблення зв’язку людей із природою.
Раніше орнітологи з Бразилії описали новий вид птахів.