Науковці знайшли вимерлий вид величезних кенгуру

Американські дослідники виявили три нові види гігантських вимерлих кенгуру, які населяли глибинку Австралії, лісисті гори Тасманії та Нову Гвінею. Усі вони представляють вимерлий рід Protemnodon, який існував приблизно від 5 млн до 40 тис. років тому.

Найбільший з них – Protemnodon viator – важив до 170 кг, що вдвічі більше, ніж у сучасних самців червоних кенгуру. Цей стародавній гігант жив у тих самих місцях, що й сучасні види. У нього були довгі кінцівки, що дозволяли йому стрибати на великі відстані.

- Реклама -

Дослідники описали Protemnodon mamkurra, товстошкірого кенгуру, який був настільки масивним, що більшу частину часу проводив на чотирьох ногах і лише час від часу стрибав, як квока (невеликий представник родини кенгурових).

Також учені відкрили Protemnodon dawsonae, ще один вид, який мешкав у лісах східної Австралії. Робота опублікована в журналі Megataxa.

Ці види можуть нагадувати прямоходячих оленів або гризунів-переростків, але вони входять в окрему гілку сумчастих ссавців Macropodidae, до якої належить вимерла гілка Protemnodon. Першим їх відкрив 1874 року британський палеонтолог сер Річард Оуен. Ґрунтуючись на скам’янілих зубах, він виділив шість видів у цьому роді.

Останні дослідження охопили весь рід Protemnodon, використовуючи великі знахідки копалин, і виявили, що відомі сім видів, кожен з яких був пристосований до різних середовищ життя в стародавній Австралії та Новій Гвінеї.

Скам’янілості цього роду зустрічаються широко. Завдяки цій роботі дослідники почуватимуться впевненіше під час роботи з Protemnodon.

- Реклама -

Більше публікацій за темою