Житель штату Нью-Йорк (США) виявив на задньому подвір’ї свого будинку цілу щелепу, уламок ребра та частину кістки пальця доісторичної істоти. За висновками палеонтологів під керівництвом доктора Роберта Фейнберга з Музею штату Нью-Йорк, рештки належать мастодонту – вимерлому ссавцю, який жив мільйони років тому. Про це повідомляє CNN із посиланням на пресслужбу Музею штату Нью-Йорк.
Власник ділянки виявив два незвичайні зуби, що виступали з верхнього шару ґрунту під опалим листям, після чого одразу звернувся до наукової установи.
Під час подальших розкопок група науковців знайшла неушкоджену щелепу мастодонта та фрагмент кістки пальця. На думку керівника експедиції доктора Фейнберга, рештки належали дорослій особині віком понад 30 років.
Мастодонти були далекими родичами сучасних слонів. Ці велетенські ссавці населяли різні частини світу в період від раннього міоцену до плейстоцену (23 мільйони – 11 700 років тому). Як зазначає провідний палеонтолог Музею природознавства Джейн Вотсон, північноамериканські представники цього виду досягали 2,5–3 метрів у висоту та важили близько 5400 кілограмів.
На думку міжнародної групи дослідників, опублікованій у журналі «Nature», вимирання цих істот спричинили три основні фактори: конкуренція за їжу з іншими травоїдними, різка зміна клімату та надмірне полювання ранніх людей.
Нову знахідку виявили в окрузі Орандж, де, за даними Музею штату Нью-Йорк, раніше було знайдено близько 50 скам’янілих решток мастодонтів. Ця територія вважається основною «гарячою точкою» штату для виявлення викопних решток доісторичних родичів слонів.
Як повідомив керівник лабораторії палеонтології Музею штату Нью-Йорк Майкл Браун, знайдені рештки передадуть для комплексного аналізу, зокрема радіовуглецевого датування, щоб встановити їхній точний вік. Науковці також планують дослідити особливості раціону тварини та реконструювати середовище її проживання за допомогою аналізу ізотопів.
Раніше у Перу знайшли рештки трьох мастодонтів, які жили в Льодовиковий період.