У Китаї знайшли скам’янілості жаби віком 100 млн років

Це найдавніша з виявлених жаб. Вона померла під час спарювання

Китайські науковці знайшли скам’янілості жаби виду Gansubatrachus qilianensis, представники якого мешкали на території сучасного Китаю понад 100 млн років тому. Ця жаба була сучасницею динозаврів.

У черевці особини було виявлено ікринки. Експерти припустили, що земноводне могло померти під час спарювання. Подробиці наводяться в статті для Royal Society B: Biological Sciences. Серед авторів – Сянтун Лей з Інституту палеонтології Юньнаньського університету.

- Реклама -

Інші причини смерті вченим здалися більш сумнівними. Поруч із цією особиною не було численних останків жаб, отже, справа не в катастрофах. Аналіз відкладень показав, що малоймовірні й екологічні чинники (цвітіння водоростей або зміна стану води).

Під час розмноження самці жаб нерідко демонструють таку форму поведінки, як амплексус. Слово перекладається з латині як «обійми». Самці притискаються до самки й міцно обхоплюють її передніми лапками, поки та відкладає ікринки. Амплексус може тривати годинами або навіть днями. Самки можуть загинути від виснаження або потонути.

Знайдені скам’янілості належать до крейдяного періоду (66-145 млн років тому). Виявлена особина – найдавніша з коли-небудь знайдених «вагітних» жаб.

- Реклама -

Більше публікацій за темою