Міжнародна група науковців відкрила новий вид птерозаврів Melkamter pateko, який виявився на 15 мільйонів років старшим за раніше відомих представників групи птеродактилоїдів. Знахідка спонукає переглянути наявні теорії щодо еволюції цих летючих рептилій. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Royal Society Open Science.
Викопні рештки нового виду були знайдені в аргентинській провінції Чубут у відкладеннях, вік яких становить близько 178 мільйонів років. Особливістю знахідки є те, що рештки виявлено далеко від узбережжя, що свідчить про адаптацію тварини до життя у внутрішніх регіонах континенту.

«Ймовірно, рання спеціалізація на високомобільній здобичі, зокрема на летючих комахах, сприяла еволюційному успіху птеродактилоїдів», – пояснює Александра Фернандес, співавторка дослідження.
Melkamter pateko мав характерні ознаки птеродактилоїдів – видовжені крила та вкорочений хвіст, що істотно відрізняє його від інших ранніх птерозаврів. Це відкриття вказує на те, що еволюція цієї групи летючих рептилій розпочалася значно раніше, ніж вважалося досі.
Науковці наголошують, що знахідка демонструє важливість подальших палеонтологічних досліджень у Південній півкулі. Оскільки більшість відомих викопних решток птерозаврів юрського періоду було знайдено в Північній півкулі. Нові відкриття можуть суттєво змінити наше розуміння еволюції цих давніх летючих рептилій.
Раніше австралійські палеонтологи виявили новий вид великих птерозаврів, що мешкали близько 100 млн років тому.