Американська біотехнологічна компанія Colossal Biosciences генетично модифікувала мишей, створивши гризунів із густим довгим хутром, яке нагадує шерстяний покрив мамонтів, що вимерли близько 4000 років тому. Про це повідомляє інформаційне агентство Associated Press.
Експеримент є частиною масштабного проєкту компанії, спрямованого на відродження вимерлих видів тварин. Дослідники провели цей дослід як тестування технології перед переходом до складніших завдань з редагування генів азійських слонів. Дослідники внесли зміни до семи генів ембріонів мишей, що спричинило розвиток довгої та густої шерсті у гризунів. Отримані в результаті експерименту тварини отримали назву «шерстисті миші Colossal».
Цей результат став першим практичним кроком до реалізації амбітнішої мети компанії — відтворення шерстистих мамонтів шляхом редагування генома азійських слонів, які є найближчими сучасними родичами вимерлих тварин. Окрім мамонтів, Colossal Biosciences також працює над поверненням інших зниклих видів, зокрема птаха додо.
Важливо зазначити, що результати дослідження ще не опубліковані в науковому журналі та не пройшли незалежну експертну перевірку. Проте, за оцінками біологів, це досягнення вже можна вважати важливим кроком у розвитку технологій генетичної модифікації.
За словами дослідників, що розроблені технології мають потенціал для практичного застосування не лише в проєктах із «воскресіння» вимерлих видів, але й у галузі тваринництва та природоохоронній діяльності.
Компанія вже має певні успіхи в роботі з відновлення інших вимерлих тварин. Зокрема, дослідники Colossal Biosciences наблизилися до відтворення тасманійського вовка, який зник як вид приблизно століття тому.