Астрономи зафіксували незрозумілі коливання Великої червоної плями Юпітера

Найяскравішою рисою найбільшої планети Сонячної системи є Велика червона пляма – величезна антициклонічна буря, яка могла б умістити в собі Землю.

Використовуючи дані спостережень Юпітера космічним телескопом «Hubble» за період приблизно 90 днів – з грудня 2023 року по березень 2024 року, – коли газовий гігант перебував за 740 мільйонів кілометрів від Сонця, астрономи виміряли розмір, форму, яскравість, колір та інші параметри Великої червоної плями.

- Реклама -

«Отримані дані показують, що Велика червона пляма не така стабільна, як може здатися на перший погляд. Вона здійснює коливання еліптичної форми, що нагадують застиглий желатин. Наразі причина такої поведінки невідома», – повідомили учасники спостережень.

Найяскравішою рисою Юпітера є Велика червона пляма – величезна антициклонічна буря, яка могла б умістити в собі Землю. Вона вирує протягом уже щонайменше двох століть, то візуально скорочуючись, то збільшуючись у розмірах.

Знімки, отримані за останнє десятиліття, вказують на те, що хмари почали затягувати Велику червону пляму, а навесні 2019 року було не раз помічено, як від неї відривалися великі «пластівці».

- Реклама -

Більше публікацій за темою