Найяскравішою рисою найбільшої планети Сонячної системи є Велика червона пляма – величезна антициклонічна буря, яка могла б умістити в собі Землю.
Використовуючи дані спостережень Юпітера космічним телескопом «Hubble» за період приблизно 90 днів – з грудня 2023 року по березень 2024 року, – коли газовий гігант перебував за 740 мільйонів кілометрів від Сонця, астрономи виміряли розмір, форму, яскравість, колір та інші параметри Великої червоної плями.
«Отримані дані показують, що Велика червона пляма не така стабільна, як може здатися на перший погляд. Вона здійснює коливання еліптичної форми, що нагадують застиглий желатин. Наразі причина такої поведінки невідома», – повідомили учасники спостережень.
Найяскравішою рисою Юпітера є Велика червона пляма – величезна антициклонічна буря, яка могла б умістити в собі Землю. Вона вирує протягом уже щонайменше двох століть, то візуально скорочуючись, то збільшуючись у розмірах.
Знімки, отримані за останнє десятиліття, вказують на те, що хмари почали затягувати Велику червону пляму, а навесні 2019 року було не раз помічено, як від неї відривалися великі «пластівці».