Астрономи виявили екзопланету з найпотужнішою вулканічною активністю

Науковці відкрили екзопланету L98-59b, яка може бути найактивнішим вулканічним тілом серед усіх відомих планет. Спостереження за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб» вказують на наявність атмосфери, збагаченої діоксидом сірки, що свідчить про вулканічну активність увосьмеро потужнішу, ніж на супутнику Юпітера Іо. Препринт дослідження опублікований на порталі arXiv, а остаточні результати готуються до публікації в журналі The Astrophysical Journal Letters.

Дослідницька група, яку очолює Аарон Белло-Аруфе з Лабораторії реактивного руху NASA в Каліфорнії, виявила, що L98-59b, маса якої становить близько половини земної, має шанс стати першою кам’янистою екзопланетою з підтвердженою атмосферою. Попри близькість до материнської зірки, що мало б ускладнювати збереження атмосфери, планета виявляє ознаки інтенсивної геологічної активності.

- Реклама -

«Особливість L98-59b полягає в тому, що вона зазнає потужного припливного нагрівання, яке стимулює вулканічну активність і постійно поповнює атмосферу планети», – пояснює Белло-Аруфе.

Науковці стверджують, що наявність значної кількості діоксиду сірки в атмосфері екзопланети може вказувати на існування магматичного океану в її надрах. Згідно з даними досліджень, вулканічна активність на L98-59b увосьмеро бурхливіша, ніж на Іо. Такий висновок базується на порівнянні з супутником Юпітера, який донині вважався найактивнішим вулканічним тілом у Сонячній системі.

Тобіас Мейєр з Оксфордського університету зазначає, що якщо подальші спостереження за допомогою телескопа «Габбл» підтвердять гіпотезу дослідників, L98-59b стане першою кам’янистою екзопланетою з виявленою атмосферою. Водночас науковець висловлює подив щодо відсутності інших елементів в її атмосфері.

- Реклама -

Більше публікацій за темою