Археологічна експедиція на чолі з професором Санті Пайлоплі з Університету Чулалонгкорн знайшла рештки стародавнього міста під історичним осередком сучасної Накхонратчасіми на північному сході Таїланду. Про це повідомляє Heritage Daily.
Відкриття сталося частково випадково. Науковці знайшли стародавнє місто, вивчаючи аерознімки, зроблені ще в 1950-х роках. Сучасним дослідникам вдалося те, що не змогли зробити їхні попередники.
На знімках чітко видно обриси земляного валу правильної прямокутної форми, що простягається на північ від каналу Тахонг. Примітно, що сучасна набережна міста йде саме вздовж цього валу.
Подальші польові дослідження підтвердили, що невідоме місто існувало ще до спорудження Накхонратчасіми й каналу Тахонг. І саме місто, і канал звели за володарювання короля Аютії Нарая Великого, який правив державою з 1656 по 1688 роки.
Нарай Великий увійшов в історію як правитель-дипломат, який надавав перевагу не війнам, а укладанню торгівельних і дипломатичних угод з іншими країнами, зокрема з Персією. Цікавим фактом його панування стало призначення грецького мандрівника Костянтина Фалкона фактичним співправителем. Завдяки Фалкону Сіам встановив дипломатичні зв’язки з французьким королем Людовиком XIV.
Археологи тлумачать виявлений земляний вал як межу стародавнього міста. За їхніми обчисленнями, площа поселення сягала близько 3,4 квадратних кілометра, що вдвічі перевищує розміри пізніше зведеної Накхонратчасіми й значно більше за інші поселення того історичного періоду.
Дослідники припускають, що архітектура загубленого міста була подібна до інших міст тієї доби, проте його розміри значно переважали, що свідчить про важливе стратегічне й торгівельне значення в регіоні.
Відкриття допоможе науковцям краще зрозуміти історію розвитку міст у північно-східному Таїланді в доіндустріальну добу. Дослідження тривають, і археологи планують здійснити додаткові розкопки, щоб з’ясувати більше про планування та устрій стародавнього міста.
Варто зазначити, що подібні знахідки трапляються й в інших куточках світу. Нещодавно археологи з Університету Макгілла, використавши технологію лідарного сканування, відкрили в Мексиці стародавнє місто сапотеків площею понад 360 гектарів. На його території виявлено більш ніж 1100 споруд, з-поміж яких храми, майданчики для ритуальних ігор і розгалужена система укріплень.