Перше в Китаї глибоководне багатофункціональне науково-дослідне та археологічне судно «Дослідник III» (Tan Suo San Hao) передали замовнику. Судно обладнане пілотованим глибоководним апаратом для досліджень у Північному Льодовитому океані та призначене для проведення підводних археологічних робіт у всьому світі. Про це повідомляє інформаційне агентство «Сіньхуа».
Судно, яке розробила та збудувала компанія Guangzhou Shipyard International, що входить до складу Китайської державної суднобудівної корпорації, вже прибуло до порту Наньша в Гуанчжоу, адміністративному центрі південнокитайської провінції Гуандун.
Технічні характеристики судна такі: довжина понад 100 метрів, водотоннажність близько 10 тисяч тонн. Судно може розвивати швидкість до 16 вузлів (приблизно 30 кілометрів за годину) та має дальність плавання 15 тисяч морських миль. На борту можуть перебувати до 80 членів екіпажу.
Особливістю «Дослідника III» є наявність двобічних криголамних пристроїв на носі та кормі. Також на ньому присутнє спеціалізоване наукове обладнання для проведення глибоководних досліджень.
Проєкт профінансували уряд провінції Хайнань, компанія з міста Саньї та Інститут глибоководних наук і техніки Китайської академії наук. Загальна вартість будівництва становила понад 800 мільйонів юанів (112,68 мільйона доларів США).
Раніше у Китаї збудували перший у світі корабель для перевезення дронів.