Японські космічні архітектори представили проєкт споруди Neo Lunar Glass – міста у формі перевернутого конуса заввишки 400 метрів, яке створюватиме штучну гравітацію на Місяці завдяки обертанню. Втілення проєкту планують до 2030-х років. Про це повідомляє агентство «Kyodo News».
Споруду планують встановити на спеціальній основі та оснастити двигунами для постійного обертання. За задумом розробників, відцентрова сила створюватиме ефект, схожий на земну гравітацію, а мешканці комплексу пересуватимуться внутрішньою поверхнею конуса, що правитиме за підлогу.
Концепцію використання обертання для створення штучної гравітації розробляють від початку космічної доби. Науковці пропонують будувати космічні станції у формі циліндрів або кільцеподібних споруд для досягнення такого ефекту.
Російський Інститут медико-біологічних проблем уже застосовує цей принцип у спеціальній центрифузі для вишколу космонавтів. Пристрій дає змогу створювати різні рівні штучної гравітації для людини, яка лежить.
Створення штучної гравітації допоможе запобігти шкідливим наслідкам її браку або недостатності для здоров’я космонавтів. Серед основних проблем – ослаблення м’язів і кісток, порушення кровообігу та руху інших рідин, а також деформація очного яблука, що може спричинити значне погіршення зору.
Раніше вчені запропонували запустити на Місяці роботизований поїзд, що левітує.