Китайські науковці розробляють стокілограмового робота із функцією мобільної зарядної станції для місячної місії «Чан’е-8». Про це повідомляє агентство «Сіньхуа».
Проєкт багатофункціонального місячного робота запропонувала спільна група дослідників із Даляньського технологічного університету, Гонконзького університету науки й технологій та Шеньчженьського університету. Китайське національне космічне управління схвалило включення розробки до місячної місії «Чан’е-8».
Робот масою близько 100 кілограмів зможе виконувати наукові дослідження в екстремальних умовах на супутнику Землі, розгортати прилади та виконувати монтажні роботи. Він супроводжуватиме місячний модуль і контролюватиме його працездатність.
Завдяки системі мобільної бездротової зарядки робот забезпечуватиме живленням кілька пристроїв на поверхні Місяця.
«У межах реалізації проєкту належить вирішити низку складних технічних завдань, зокрема забезпечити придатність до експлуатації за екстремально низьких температур південного полюса Місяця, а також здійснення позиціювання, навігації та автономного руху без використання супутникових навігаційних систем», – зазначив професор Гонконзького університету Юй Хун’юй.
Місія «Чан’е-8» є частиною плану з будівництва Міжнародної місячної дослідницької станції. Запуск автоматичної міжпланетної станції з посадковим модулем заплановано орієнтовно на 2028 рік.
Раніше Китай представив власний скафандр для місячної місії.