Головна Наука Науковці відкрили новий вид 8-метрового динозавра раннього юрського періоду

Науковці відкрили новий вид 8-метрового динозавра раннього юрського періоду

Науковці відкрили новий вид 8-метрового динозавра раннього юрського періоду
Динозавр Lishulong wangi<br> Фото: Christopher DiPiazza

Китайські палеонтологи ідентифікували рештки динозавра, виявлені 2007 року в провінції Юньнань на південному заході Китаю, та класифікували їх як новий вид завроподоморфа — Lishulong wangi. Про це повідомляє китайське видання Global Times.

«Морфологічні порівняння разом із філогенетичним аналізом засвідчили, що Lishulong wangi не можна віднести до жодного з раніше відомих родів», — розповів виданню провідний науковий співробітник Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Китайської академії наук Ю Хайлу.

Динозавр Lishulong wangi у порівнянні з людиною
Динозавр Lishulong wangi у порівнянні з людиною
© 2024 SlvrHwk

За даними видання, у селі Далішу повіту Люфен науковці знайшли відносно цілий череп і дев’ять шийних хребців динозавра. Загалом у цій місцевості виявлено шість родів і вісім видів завроподоморфів раннього юрського періоду. 2008 року скам’янілості передали до музею. Згідно з дослідженням, опублікованим у науковому журналі PeerJ, довжина динозавра сягала восьми метрів.

Череп динозавра Lishulong wangi
Череп динозавра Lishulong wangi
© 2024 SlvrHwk

«Lishulong wangi має найбільший череп серед своєї групи з формації Люфен, його довжина становить 40 сантиметрів», — зазначив Ю Хайлу.

Завроподоморфи — підзагін динозаврів, які жили на Землі від пізнього тріасового періоду (220 мільйонів років тому) до вимирання динозаврів у пізньому крейдяному періоді (65 мільйонів років тому). Вони еволюціонували від невеликих хижих динозаврів масою близько 10 кілограмів, що пересувалися на двох кінцівках, до величезних рослиноїдних істот із довгою шиєю та хвостом, які пересувалися на чотирьох кінцівках і важили понад 60 тонн.

Раніше у Китаї знайшли найменше у світі скам’яніле яйце динозавра.