Палеонтологи Кентерберійського університету виявили добре збережені рештки стародавньої морської рептилії – іхтіозавра, що жила в океані близько 98 мільйонів років тому. Вчені виявили скам’янілість в гірських породах на території Нової Зеландії, про що повідомили в науковому журналі Journal of Vertebrate Paleontology.
Знахідка унікальна тим, що це найкраще збережений скелет іхтіозавра з усіх, які будь-коли знаходили в Новій Зеландії. Науковцям вдалося дослідити таз і задній плавець тварини – частини тіла, які рідко зберігаються у скам’янілостях такого віку.
Іхтіозаври були морськими рептиліями, які зовні нагадували сучасних дельфінів, хоча й не були з ними споріднені. Вони домінували в океанах протягом мільйонів років, однак вимерли близько 94 мільйонів років тому. Ця знахідка допомагає краще зрозуміти, який вигляд мали ці тварини незадовго до свого зникнення.
Попри те, що виявлені рештки не дають змоги описати новий вид, вони свідчать про близьку спорідненість цього іхтіозавра з видом Platypterygius australis та з подібними тваринами, які жили на території сучасної Європи. Примітно, що він виявився неспорідненим з іхтіозаврами, рештки яких знаходили в Південній Америці.
Для Нової Зеландії ця знахідка має особливе значення: хоча перші рештки іхтіозаврів тут виявили ще 1861 року, досі не вдавалося знайти настільки добре збережений екземпляр.