Головна Космос Науковці відправили мух на орбіту для дослідження впливу мікрогравітації

Науковці відправили мух на орбіту для дослідження впливу мікрогравітації

Науковці відправили мух на орбіту для дослідження впливу мікрогравітації
© Freepik

Китайські дослідники розпочали експеримент із вивчення впливу мікрогравітації та субмагнітного середовища на плодових мушок на космічній станції «Тяньгун». Метою дослідження є краще розуміння потенційного впливу умов далекого космосу на живі організми. Про це повідомляє видання Space.com.

Астронавти місії «Шеньчжоу-19» проводять експеримент із 15 дорослими плодовими мушками та 40 лялечками в спеціально створених умовах. Дослідники вивчають молекулярні механізми життєдіяльності комах, їхні рухи та біоритми в умовах субмагнітного середовища та мікрогравітації, порівнюючи їх із поведінкою в земному магнітному полі.

Керівник дослідження Чжен Вейбо пояснює важливість експерименту: «Ми знаємо, що магнітні поля мають значний вплив на живих істот. У майбутньому, під час дослідження далекого космосу, люди перебуватимуть у субмагнітному середовищі. Тому ми створили таке середовище всередині космічної станції, одночасно зберігаючи середовище магнітного поля Землі для порівняння».

Після завершення експерименту заморожені зразки мух повернуть на Землю для детального аналізу. Науковці планують дослідити, як мікрогравітація, відсутність магнітного поля та їхня комбінація впливають на експресію генів.

Плодові мушки використовуються в космічних дослідженнях з 1947 року завдяки їхньому швидкому життєвому циклу. Раніше ці комахи вже брали участь в експериментах на Міжнародній космічній станції, де вчені вивчали опір організму інфекціям.