У перуанській пустелі знайшли скам’янілості крокодила віком 10 млн років

Таких останків доісторичних рептилій у країні раніше не виявляли.

На I Міжнародному конгресі палеонтології в Перу вперше представили практично повний скелет молодої особини доісторичного крокодила, що належить до роду Piscogavialis. Раніше подібних знахідок у Перу не робили, повідомляє Геологічний, гірничий і металургійний інститут (Instituto Geologico, Minero y Metalurgico (Ingemmet)).

Вік останків – 10 млн років. Скелет досягає в довжину 3-4 м, дорослі особини виростали до 9 м. Експерти Ingemmet продовжать вивчення останків, планують, що скам’янілості виставлять у штаб-квартирі Ingemmet у грудні.

Останки доісторичного крокодила знайшли 2023 року в геологічній формації Піско в місті Іка. Їх витягли фахівці з регіонального відділення Ingemmet та освітнього центру Colegio La Union під керівництвом палеонтолога Маріо Урбіни. Згодом рештки доставили в Ingemmet.

Палеонтолог Родріго Темп Мюллер із Федерального університету Санта-Марія (Бразилія) виявив одну з найдавніших скам’янілостей динозавроморфа, коли-небудь знайдених у Південній Америці. Це останки сілезаврида – спорідненої з динозаврами групи.

Особина жила приблизно 237 млн років тому. У більшості представників такої групи було чотири лапи, невеликий хвіст і довга шия. Сілезавриди існували 30 млн років, імовірно, вони попередники архозаврів. Останніх поділяють на дві гілки: Pseudosuchia та Ornithosuchia. До першої відносять крокодилів і архозаврів, більше спорідненим крокодилам, ніж птахам. До другої – птахів і архозаврів, більше спорідненим птахам, ніж крокодилам.

Більше публікацій за темою