Японські палеонтологи здійснили вагоме наукове відкриття, ідентифікувавши новий вид птерозавра з родини аждархід під назвою Nipponopterus mifunensis. Про це повідомляється в дослідженні, опублікованому в науковому журналі Cretaceous Research.
Як розповіли дослідники, скам’янілість було знайдено у верхньокрейдових геологічних шарах на острові Кюсю. Відкриття частини шостого шийного хребця віком близько 90 мільйонів років є першим номінальним описом птерозавра на території Японії.
Птерозаври – стародавні летючі рептилії, які населяли Землю понад 210 мільйонів років тому та зникли наприкінці крейдяного періоду. Вони вважаються першими хребетними тваринами, що опанували активний політ. Представники родини аждархід вирізнялися видовженими шийними хребцями та значним географічним поширенням.
Новий вид демонструє характерні риси аждархід та подібність до неназваного виду з Монголії. Науковці особливо наголошують на важливості знахідки, адже птерозаври в Японії практично не вивчені через крихкість їхніх кісток.
Дослідження Nipponopterus mifunensis надасть науковцям додаткову інформацію про розповсюдження птерозаврів на території Азії та допоможе краще зрозуміти еволюційні процеси цих унікальних стародавніх тварин.
У досліджені зазначається, що зразок частини шостого шийного хребця було виявлено в пісковику неподалік району дамби Амагімі, що в місті Міфуне, префектура Кумамото. Дослідники додають, що деякі представники родини аждархід, зокрема Quetzalcoatlus northropi, могли виростати разючих розмірів, що порівняно з висотою сучасних жирафів. При цьому їх розмах крил міг сягати 10-11 метрів.
Раніше науковці знайшли «сполучну ланку» між птерозаврами та птеродактилями.