NASA виявило загадкові «павутини» поблизу екватора Марса. На вивчення химерних структур, протяжність яких становить від 6 до 12 миль (від 9,6 до 19,3 км) відправили марсохід Curiosity, пише Daily Mail.
Більш ніж за 10 років експедиції на Червоній планеті марсохід пройшов близько 20 миль (32,2 км) у пошуках слідів життя, яке, можливо, колись існувало на Марсі. До дослідження хребтів Curiosity, що нагадують павутину, розпочнеться 2025 року.
На думку геологів, «павутини» – гігантські кристалізовані мінерали, подібні утворення можна зустріти й в печерах Землі. Наприклад, схожі візерунки сформувалися в «Печері вітрів» у Північній Дакоті (США). На Землі такі поверхні створювалися під впливом води, багатої на мінерали. Вона просочувалася через тріщини в м’яких породах, і відбувалася кристалізація – у вигляді решітки. Породи, що оточували її, з часом руйнувалися.
«Павутина» на Марсі, найімовірніше, сформувалася під впливом морської води. Як пояснила геолог Кірстен Зібах з Університету Райса, такі гірські хребти складаються, зокрема, і з мінералів, що утворилися під поверхнею планети, там, де температури були вищими. Ранні земні мікроби могли виживати в подібних умовах, тож солона морська вода, що створила цю «павутину» на Марсі, – ідеальна локація для пошуку слідів життя стародавніх інопланетних мікробів.
Таблоїд нагадав про нещодавнє дослідження австралійських учених. Їм вдалося довести, що на Марсі 4,45 млрд років тому могли існувати «теплі» води. Дані вони отримали завдяки аналізу метеорита з Марса, що впав в Африці.
Раніше Європейське космічне агентство розмістило фото чорних «павуків» на Марсі, зроблене автоматичною міжпланетною станцією «Марс-експрес» і космічним апаратом Trace Gas Orbiter. Звісно, не йдеться про справжніх комах. Павукоподібні візерунки утворюються на Червоній планеті під льодом із вуглекислого газу.