Бельгійський вчений припустив, що прибульці можуть переміщати зірки

Інженерне рішення могло б використовуватися для подорожей Всесвітом.

Розвинені інопланетні цивілізації, якщо такі існують, могли б керувати рухом гіпершвидкісних зірок і в такий спосіб мандрувати Всесвітом, вважає філософ Клеман Відаль із Брюссельського вільного університету. Його стаття розміщена в архіві наукових статей і препринтів arXiv. При цьому текст не був рецензований і не був опублікований у наукових журналах, уточнює Live Science і коротко розповідає про висновки Відаля.

Згідно з гіпотезою, у міжзоряній подорожі прибульці можуть «забрати» із собою свою зоряну систему і не залишати її меж. Їм потрібно зробити так, щоб випромінювання або випаровування зорі здійснювалося тільки в одному напрямку. Таким чином, сама зірка і всі її планети перемістяться. Астрономи вже намагалися відповісти на питання про те, чи могли гіпершвидкісні зірки бути навмисно прискорені іншими цивілізаціями. Однак у випадку відомих «кандидатів» немає жодних ознак подібного втручання.

У своїй статті Відаль зазначив, що більшість зірок не поодинокі, а складають подвійні системи. На його думку, через це можна випустити з уваги щонайменше половину штучно прискорених зірок.

Відаль розглядав системи, що складаються з нейтронної зорі та зірки з малою масою. Він вважає, що саме такі зоряні системи забезпечують найбільшу маневровість під час керування та надають достатню тягу. Переміщати зірку прибульці змогли б завдяки асиметрії в магнітному полі або пристрої, який би спричиняв нерівномірне нагрівання поверхні зірки. Мета в такому випадку – змусити зірку більшою мірою здійснювати викид матеріалу в одному напрямку. Так виникне тяга (thrust), яка б штовхала бінарну систему у зворотному напрямку.

Серед відомих систем, що підпадають під такі характеристики, – пульсар на кшталт «чорна вдова» PSR J0610-2100 і червоноспинний пульсар PSR J2043+1711. В обох систем спостерігається значне прискорення, яке, втім, навряд чи викликане зусиллями інопланетних інженерів.

Раніше британські та швейцарські астрофізики склали «формулу життя», за якою розрахували ймовірність існування інопланетного розуму за межами нашої галактики. Обчислення показали, що шанс існування прибульців дорівнює 27%. Висновки суперечать раннім дослідженням. Так, у 2016 році в Рочестерському університеті в Нью-Йорку підрахували, що ймовірність розвитку цивілізації на іншій населеній планеті становила б менше за одиницю на 10 млрд трлн.

Більше публікацій за темою