Icarus: супутники Марса могли виникнути під час руйнування астероїда.
Американські вчені з Дослідницького центру Еймса NASA з’ясували, що супутники Марса Фобос і Деймос, імовірно, з’явилися під час руйнування великого астероїда, який потрапив у гравітаційне поле планети. Стаття опублікована в науковому журналі Icarus.
Моделювання команди показало, що тяжіння Марса розірвало космічну скелю на безліч фрагментів, які потім розкидало по різних орбітах. Більш ніж половина уламків потім залишили марсіанську систему, а ті, що залишилися, з часом злиплися, утворивши два невеликі супутники.
Щоб оцінити, чи був такий ланцюжок подій правдоподібним, дослідницька група вивчила сотні різних симуляцій близького зближення, варіюючи розмір астероїда, його обертання, швидкість і відстань під час його максимального зближення з планетою.
Учені повідомили, що в багатьох сценаріях достатня кількість фрагментів астероїдів зберігається і стикається на орбіті, щоб послужити сировиною для формування місяців.
Згідно з альтернативними гіпотезами, Фобос і Деймос були цілими астероїдами, захопленими гравітацією Марса. Також супутники Марса могли бути кометою, розірваною гравітацією планети. Інше припущення допускає, що в Марс врізався гігантський об’єкт, викинувши в космос достатньо уламків для створення Місяців. Це співвідноситься з теорією походження земного Місяця.