Вчені оцінили шанси на появу розумного життя у Всесвіті та за його межами

Щільність темної матерії свідчить про рідкість життя в нашому Всесвіті

Британські астрофізики з Даремського університету за участю швейцарських колег розробили нову модель для оцінки шансів на появу розумного позаземного життя. Дослідження опубліковано в науковому журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Учені спробували обчислити відносну ймовірність існування випадкової інопланетної цивілізації у Всесвіті з певними властивостями.

Оскільки зірки слугують передумовою для виникнення життя, в тому вигляді, в якому ми його знаємо, модель можна використати для оцінки можливості виникнення розумного життя в навколишньому космосі, а також у сценарії, де наш Всесвіт – лише один із безлічі можливих (так звана гіпотеза мультивсесвіту).

Представлений у статті підхід передбачає розрахунок частки звичайної матерії, перетвореної на зірки за всю історію Всесвіту, для різних щільностей темної енергії.

Згідно з розрахунками команди, частка темної енергії в нашому Всесвіті становить лише 23% порівняно з 27% в інших частинах мультивсесвіту.

Це означає, що ми не живемо в гіпотетичному Всесвіті з найвищими шансами на формування розумних форм життя. Або, іншими словами, значення густини темної енергії, яке ми спостерігаємо в нашому Всесвіті, не є тим, яке максимізувало б шанси життя, згідно з моделлю.

«Параметри, що керують нашим Всесвітом, включно зі щільністю темної енергії, могли б пояснити наше власне існування.

«Однак, як не дивно, ми виявили, що навіть значно вища щільність темної енергії все одно буде сумісною з життям, що дає змогу припустити, що ми, можливо, не живемо в найімовірнішому із всесвітів», – зазначив автор роботи, доктор Даніеле Соріні.

Нова модель може дати змогу вченим зрозуміти вплив різної щільності темної енергії на формування структур у Всесвіті та умови розвитку життя в космосі.

Більше публікацій за темою