6G-випромінювання може впливати на фертильність мишей.
Учені Медичного університету Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) встановили, що випромінювання мереж зв’язку шостого покоління (6G) може тимчасово знижувати фертильність у лабораторних мишей. Про це повідомляє South China Morning Post.
Науковці зосередилися на терагерцових хвилях – частині електромагнітного випромінювання, яке може зіграти ключову роль у розвитку 6G-технологій. Згідно з даними вчених, ці хвилі можуть завдати ушкоджень тканинам сім’яників за певної порогової потужності, яка, хоча й перевищує допустимий рівень у Китаї, перебуває в межах норми в таких країнах, як США, Японія і в Євросоюзі.
Під керівництвом професора Чень Чуньхая група дослідників піддавала репродуктивні органи самців мишей випромінюванню протягом п’яти хвилин. У результаті на шкірному покриві виникло запалення, яке, імовірно через кров, призвело до запалення сім’яників. Попри те, що активність сперматозоїдів залишалася нормальною, вчені виявили генетичні зміни, які могли вплинути на їхню здатність орієнтуватися і рухатися, що, своєю чергою, може потенційно знижувати фертильність.
Учені зазначили, що такий ефект був тимчасовим, і за добу відповідні показники фертильності прийшли до норми. Пекінський дослідник, який не брав участі в експерименті й побажав залишитися анонімним, додав, що результати слід інтерпретувати з обережністю. Він пояснив SCMP, що миші, як правило, більш чутливі до випромінювання 6G, а потужність наземних веж зв’язку в реальних умовах значно нижча за максимальний допустимий рівень.