Cell: імуноглобуліни впливають на процес старіння тканин тіла.
Група вчених з Китайської академії наук розкрила механізми, за допомогою яких імуноглобуліни беруть участь у процесі старіння. Дослідження опубліковано в науковому журналі Cell.
Імуноглобуліни, або антитіла – захисні білки, які імунна система виробляє для боротьби з вірусами, бактеріями, паразитами та алергенами.
Команда проаналізувала мільйони просторових точок у дев’яти органах самців миші та створила високоточні просторові транскриптомні карти. Ці схеми допомогли деталізувати розподіл понад 70 типів клітин.
Учені виявили, що посилення просторового структурного хаосу і втрата клітинної ідентичності слугують універсальними ознаками системного старіння. Ці зміни утворюють свого роду «плями» на тканинах організму.
За словами вчених, несподіваним відкриттям стало те, що ці «плями» утворюються навколо клітин, які відповідають за синтез антитіл.
Дослідження також виявило, що імуноглобулін G (IgG) накопичується в багатьох тканинах і органах під час старіння у людей і мишей, що припускає, що рівні IgG можуть слугувати новим біомаркером старіння.
Виявилося, що IgG безпосередньо викликає старіння в макрофагах і мікроглії людини та миші, вивільняючи запальні фактори. Цікаво, що ін’єкція IgG молодим мишам змусила старіти їхні тканини.
Група розробила стратегію втручання з використанням антисмислових олігонуклеотидів (ASO) для зниження вмісту IgG у тканинах мишей, тим самим сповільнивши старіння багатьох органів.
Раніше вчені знайшли тварину, здатну запускати своє старіння у зворотному напрямку.