Вчені виявили динозавра з надміцною бронею

Унікальна броня стародавнього динозавра могла витримати зіткнення з пікапом на повній швидкості.

Палеонтологи виявили, що броня травоїдного динозавра нодозавра, який жив понад 110 мільйонів років тому, була настільки міцною, що могла витримати силу удару, еквівалентну зіткненню із сучасним пікапом на високій швидкості. Про це повідомляє видання Live Science.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вивчили захисний панцир динозавра виду Borealopelta markmitchelli, використовуючи скам’янілості, знайдені 2017 року в канадській провінції Альберта.

Науковці встановили, що товщина кератинового шару броні цієї доісторичної тварини сягала 16 сантиметрів, що більш ніж у десять разів перевищує товщину кератинової оболонки рогів сучасної великої рогатої худоби (1,5 см).

За розрахунками дослідників, захисний панцир нодозавра міг витримати удар енергією 125 тисяч джоулів на квадратний метр. Така сила відповідає зіткненню з двотонним пікапом Ford F150, що рухається на максимальній швидкості.

Нодозаври були масивними травоїдними динозаврами крейдяного періоду, які досягали шести метрів у довжину та важили до двох тонн. Їхнє тіло було вкрите бронею з кератинових пластин і кістяних шипів.

Учені вважають, що такий потужний захист був необхідний цим тваринам не лише для захисту від великих хижих динозаврів з міцними щелепами, а й для внутрішньовидових сутичок між самими нодозаврами.

Раніше науковці знайшли У Китаї найменше у світі скам’яніле яйце динозавра.

Більше публікацій за темою