Вчені довели існування стародавнього океану на Марсі

Китайський марсохід знайшов нові докази існування океану на Марсі.

Учені Гонконзького політехнічного університету знайшли нові докази того, що на Марсі в давнину існував величезний океан. Результати дослідження опублікував 7 листопада журнал Scientific Reports.

«Китайський марсохід Zhurong («Чжужун». – Ред.) успішно приземлився на півдні Utopia Planitia (рівнини Утопія. – Ред.) на Марсі в травні 2021 року. Попередні дослідження показали, що Гесперський океан, можливо, існував у північній низовині на Марсі», – ідеться в публікації.

Згідно з даними видання, було виявлено ямчасті конуси, багатокутні западини й характерні для областей з водою і льодом структури, які свідчили про наявність океану.

Дослідники провели аналіз зібраних даних, під час яких було встановлено, що марсіанський океан міг утворитися близько 3,7 млрд років тому через повінь. Також передбачається, що водний простір почав зникати приблизно 3,4 млрд років тому.

Раніше, 13 серпня, геофізики з Каліфорнійського університету (США) виявили, що в нижніх шарах Марса розташований гігантський океан, який глибоко прихований під поверхнею планети. Води в ньому вистачило б, щоб заповнити марсіанські океани та покрити всю Червону планету шаром рідини завтовшки 1,6 км.

Нагадаємо, перший китайський космічний апарат «Тяньвень-1», що складається з орбітального модуля, посадкової капсули й марсохода, стартував 23 липня 2020 року з космодрому Веньчан на острові Хайнань, а 15 травня 2021 року марсохід «Чжужун» успішно здійснив м’яку посадку на рівнині Утопія. Головна мета місії – знайти можливі ознаки життя на Марсі, а також допомогти вченим зрозуміти, чи можуть умови на цій планеті змінитися в майбутньому так, що вона стане придатною для життя людей.

Китай став першою країною у світі, якій вдалося за одну місію здійснити обліт Марса і посадку, а також провести дослідження Червоної планети за допомогою марсохода.

Більше публікацій за темою