Нейротоксин із водоростей Pseudo-nitzschia призводить до амнезії.
Міжнародна група вчених з Філіппін і Малайзії знайшла два види діатомових водоростей, здатних спричиняти серйозне отруєння і втрату пам’яті у людини. Дослідження опубліковано в науковому журналі Diatom Research.
Діатомові водорості – це мікроскопічні водні організми, які покривають себе захисними кремнієвими панцирами молочного кольору.
Хоча більшість видів діатомових водоростей нешкідливі, половина з 58 відомих видів роду Pseudo-nitzschia відомі тим, що виділяють нейротоксичну домоєву кислоту (ДК).
Під час потрапляння в організм домоєва кислота спричиняє нудоту, блювоту, спазми в животі. У деяких випадках отруєння речовиною призводить до постійної втрати короткочасної пам’яті.
У новому дослідженні команда проаналізувала біологічні зразки з ферм із розведення молюсків на філіппінському острові Лусон і виявила в них діатомові водорості Pseudo-nitzschia pungens і Pseudo-nitzschia brasiliana, які виробляють ДК.
За словами вчених, у періоди активного цвітіння ці водорості виділяють велику кількість токсину, який може накопичуватися в молюсках і становити небезпеку для здоров’я людей, які вживають цих тварин у їжу.