Дослідники, що вивчають фауну Мадагаскару, виявили екземпляр комахи, язик якої у повністю розгорнутому вигляді сягає 28,5 сантиметрів. Ймовірно, це рекордсмен за довжиною язика серед усіх видів комах на планеті, пише IFLScience.
Відкриття цього виду комахи, названого Xanthopan praedicta, є особливо цікавим, оскільки його існування понад 160 років тому передбачили самі основоположники еволюційної теорії – Чарльз Дарвін і Альфред Воллес.
У 1862 році Дарвін отримав зразок мадагаскарської орхідеї з нектарною трубкою завдовжки 30 сантиметрів. Вчений висловив припущення, що на Землі має існувати комаха, здатна споживати нектар з такої квітки. П’ять років потому Воллес також розмірковував про те, що вид бражника, ймовірно, міг би мати настільки довгий язик.
Дослідники виявили, що новий вид молі, Xanthopan praedicta, дійсно має в середньому на 6,6 сантиметра довший язик, ніж його близький родич – міль-сфінкс Моргана. Рекордсменом став один екземпляр, язик якого сягає 28,5 сантиметрів.
«Я був вельми здивований і схвильований, коли виявив особину-рекордсмена», – зазначив співавтор дослідження Девід Ліз, куратор молей у Музеї природної історії в Лондоні.
Відкриття Xanthopan praedicta демонструє, що передбачення еволюціоністів минулого століття були вірними – на Землі справді існують комахи з неймовірно довгими язиками, пристосовані до специфічних рослин.