Учені з’ясували, чому марсіанський ґрунт такий твердий

Соляні плівки в ґрунтах Марса надають їм високої міцності.

Група вчених з Німецького аерокосмічного центру вивчила властивості ґрунту Марса і дізналася причини його твердості. Дослідження опубліковано в науковому журналі Geophysical Research Letters.

Згідно з їхніми висновками, температура у верхніх 40 сантиметрах марсіанської поверхні призводить до утворення соляних плівок, які тверднуть у ґрунті.

Команда визначила, що щільність верхніх 30 сантиметрів ґрунту порівнянна з базальтовим піском. Цей матеріал поширений на Землі і створюється шляхом вивітрювання вулканічної породи, багатої на залізо і магній.

Під цим шаром щільність ґрунту порівнянна з ущільненим піском і більш грубими фрагментами базальту.

Група виявила, що температура самої поверхні Червоної планети коливалася лише на 5-7°C протягом марсіанської доби, що становить мізерну частку коливань, які спостерігаються над поверхнею – від 110 до 130°C.

Це показує, що марсіанський ґрунт служить ізолятором, значно зменшуючи великі перепади температур на невеликих глибинах.

За словами дослідників, цей фактор може вплинути на потенційні біологічні процеси, що стосуються можливого мікробного життя на Марсі.

Більше публікацій за темою