Палеонтологи виявили новий вид доісторичного дельфіна з унікальними слуховими здібностями

Міжнародна група науковців під керівництвом палеонтолога Гертруди Рьосснер з Баварської державної колекції палеонтології та геології відкрила новий вид доісторичних дельфінів. Як повідомляється в Journal of Vertebrate Paleontology, тварина мешкала близько 22 мільйонів років тому в прибережних водах міоценового моря Паратетіс на території сучасної Верхньої Австрії.

Новий вид, названий Romaleodelphis pollerspoecki, був ідентифікований за єдиною скам’янілістю, знайденою в районі Лінца. Рештки включають фрагментований череп із подовженою мордою та 102 однорідними зубами. Дослідження проводили фахівці з Баварської державної колекції палеонтології та геології, Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені та Науково-дослідного інституту Зенкенберга.

За допомогою комп’ютерної томографії вчені виявили, що внутрішнє вухо доісторичної тварини було здатне сприймати високочастотні сигнали, подібно до сучасних дельфінів. «Форма добре збереженого кісткового лабіринту в черепі свідчить про здатність Romaleodelphis pollerspoecki чути високочастотні сигнали», – пояснює співавторка дослідження Рейчел Расіко.

Порівняльний аналіз показав, що виявлений дельфін, ймовірно, належав до вимерлої клади Chilcacetus. Особливо цінним це відкриття є тому, що всі попередні скам’янілості цієї лінії були знайдені лише в північно-східній частині Тихого океану та біля узбережжя Південної Америки.

Скам’янілість була виявлена 1980 року приватним колекціонером Юргеном Поллершпеком і згодом передана до Баварської державної колекції палеонтології та геології для подальшого дослідження та збереження.

Більше публікацій за темою