Тривалий перегляд телевізора може призводити до зменшення об’єму сірої речовини головного мозку, яка відповідає за когнітивні функції. Як повідомляє Medical Xpress, такого висновку дійшли науковці зі Школи громадської охорони здоров’я Блумберга при Університеті Джонса Хопкінса.
Дослідники виявили, що у людей, які дивилися телевізор приблизно на 1,5 години довше за середньостатистичний показник, спостерігалося зменшення об’єму мозку на 0,5% у середньому та похилому віці.
«Хоча відсоток зменшення може здаватися незначним, збереження об’єму мозку на рівні молодого віку є критично важливим для підтримки когнітивних функцій протягом життя», – зазначив науковий співробітник Райан Догерті.
Дослідження базується на даних проєкту «Розвиток ризику коронарних артерій у молодих дорослих», започаткованого Національним інститутом серця, легенів та крові США у 1985 році. У ньому взяли участь понад 5 тисяч осіб із чотирьох американських міст.
Науковці встановили, що середньостатистичний час перегляду телевізора серед учасників дослідження становив 2,5 години на добу, і цей показник залишався стабільним протягом 20 років. При цьому в осіб, які дивилися телевізор 1,4 години на день або більше, до 50-річного віку спостерігалося зменшення об’єму сірої речовини на 0,5%.