Учені розкрили незвичайну функцію крил у динозавра

Пернатий динозавр розміром із птаха залишив сліди, поки біг по землі 106 млн років тому. У його бігу вчені знайшли дещо незвичайне.

Група біологів, геологів і палеонтологів знайшла докази того, що динозавр розміром із птаха з раннього крейдяного періоду використовував свої крила, щоб бігати швидше, повідомляє Phys.org.

Динозаври, пересуваючись вологим ґрунтом, залишали сліди. Деякі з цих відбитків скам’яніли й збереглися до наших днів, утворюючи так звані слідові доріжки. Вивчення цих доріжок дало змогу вченим реконструювати особливості ходи та бігу стародавніх ящерів.

У новому дослідженні вчені проаналізували сліди динозаврів, знайдені в Південній Кореї, в районі формації Чінджу. Ці сліди виділялися тим, що відбитки ніг були дуже далеко один від одного порівняно з їхнім розміром. Відстань між слідами становила від 25 до 31 см. Аналіз слідів показав, що вони з’явилися близько 106 млн років тому. Найімовірніше, їх залишив динозавр розміром із птаха, відомий як Dromaeosauriformipes rarus (D. rarus).

Учені виміряли відстань між слідами динозавра і вивчили, наскільки розвинені були м’язи його ніг. Виявилося, що такий маленький динозавр не міг залишити такі великі проміжки між слідами. Значить, йому допомагали крила. Вони підрахували, що динозавр біг зі швидкістю 38 км/год, коли залишив ці відбитки.

Оскільки сліди раптово обриваються, неможливо визначити, чи злітав динозавр, чи приземлявся, чи просто махав крилами для пересування по землі. Таким чином, невідомо, чи міг він літати. Однак така ймовірність є, оскільки попередні дослідження показали, що D. rarus був вкритий пір’ям.

Ці відкриття підтверджують ідею, що вміння літати в динозаврів не з’явилося відразу, а розвивалося поступово в різних видів. Дослідники вважають, що D. rarus міг бути предком летючих динозаврів.

Раніше вчені розкрили розмір найменшого яйця динозавра. Крихітній знахідці близько 80 млн років.

Більше публікацій за темою