Учені виявили скам’янілості доісторичної ящірки завдовжки 10 метрів

Рептилія мешкала в морях близько 80 млн років тому.

Палеонтологи з американського Музею природи та науки Перо знайшли скам’янілі останки величезної ящірки на півночі Техасу (США). Один з учених змінив намічений маршрут і випадково зробив знахідку, повідомляє портал Phys.org

Вчений Стівен Круз помітив частину хребта стародавньої рептилії неподалік від річки Неорт-Сер, вона стирчала прямо з породи. Розкопки в цьому місці дозволили виявити скам’янілий череп, нижню щелепу і частину хребців. Ця ящірка, довжина якої становила 10 м, мешкала в морях близько 80 млн років тому.

Директор Музею природи та науки Перо і куратор палеонтології хребетних Рон Тикоскі не здивувався знахідці: він вважає, що 80 млн років тому майже весь центральний Техас був під водою. Тепла морська вода і велика кількість їжі, за його словами, в цьому районі створили ідеальне середовище проживання для таких істот, як мозазаври.

«Це місце ідеально підходить для мисливців за скам’янілостями, тому що, коли йде дощ, він розмиває ґрунт і вивільняє все це назовні. Уявіть собі десятиметрового плавучого гостроносого дракона Комодо з ластами й роздвоєним хвостом», – зазначив Тикоскі.

Ці ящірки, як вважають учені, жили в крейдяний період разом із динозаврами, при цьому до них не належали. Мозазаври були великими м’ясоїдними ящірками, а їхніми нащадками є сучасні варани. Роботи на місці розкопок ще не закінчені, а фахівці сподіваються повернутися туди найближчим часом.

Більше публікацій за темою