Науковці відкрили новий вид хробакоподібної ящірки

У Бразилії дослідники ідентифікували новий вид хробакоподібної ящірки, яка зовні нагадує одночасно черв’яка і змію. Про відкриття повідомляється у науковому журналі ZooKeys.

Нову істоту виявили під час екологічних досліджень, які проводили на замовлення місцевої гірничодобувної компанії. Ящірку назвали Amphisbaena amethysta на честь аметистів, які видобувають у регіоні гірського хребта Еспіньясу.

Довжина тіла нововідкритого виду безногої ящірки становить приблизно 26 сантиметрів. Тіло тварини має рожевуватий колір, а хвіст – коричневий.

Хробакоподібна ящірка Amphisbaena amethysta
Reprodução/Ribeiro et al., ZooKeys 2024

Amphisbaena amethysta веде підземний спосіб життя, тому має дуже маленькі, ледь помітні очі. Цікаво, що ареал поширення цих ящірок обмежений невеликою територією – близько 38 квадратних кілометрів, на висоті приблизно 1000 метрів над рівнем моря.

Хробакоподібні ящірки або Дібамові – родина плазунів з підряду ящірки. Представники цієї родини ще не достатньо вивчені. Їх поділяють за місцем розповсюдження на азійських або американських.

Щоб переконатися, що це справді новий вид, науковці ретельно дослідили морфологію ящірки та порівняли її ДНК з іншими відомими видами.

Дослідники припускають, що ця знахідка може свідчити про наявність у горах Бразилії ще багатьох невідомих видів тварин. Вони наголошують на важливості подальших досліджень у цьому регіоні для кращого розуміння та збереження його унікальної екосистеми.

Це відкриття нагадує, що навіть у 2024 році наша планета все ще приховує чимало таємниць, які чекають на своїх дослідників.

Більше публікацій за темою