Спотворення місячної гравітації вказують на розплавлену мантію.
Американські вчені з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA дійшли висновку, що в надрах Місяця є шар частково розплавленої мантії. На це вказують гравітаційні особливості природного супутника Землі. Дослідження опубліковано в науковому журналі AGU Advances.
Нові докази виникли в результаті аналізу місячних припливів. Реакція Місяця на приливні сили Землі та Сонця частково залежить від його глибинної внутрішньої структури.
Команда використовувала щомісячні та щорічні зміни місячної гравітації, а також інформацію про середню щільність Місяця, у моделі для комп’ютерної імітації надр супутника.
Вчені виявили, що без включення в розрахунки параметрів м’якого шару в основі місячної мантії результати обчислень не збігаються зі спостережуваними ефектами.
Дослідники припускають, що якщо рідка частина мантії справді існує, вона може складатися з багатого на титан матеріалу, званого ільменітом.
Однак необхідні додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти цей шар і визначити джерело тепла, яке підтримує породи в розплавленому стані мільярди років, зазначили фахівці.