Вчені з’ясували, що космічне оточення Землі може бути в 10 разів більшим за очікуване

Галактика Чумацький Шлях перебуває в гігантському гравітаційному басейні.

Американські вчені з Інституту астрономії Гавайського університету та інших наукових установ дійшли висновку, що галактичне оточення Землі може бути на порядок ширшим за попередні оцінки. Дослідження опубліковано в науковому журналі Nature Astronomy.

Близько 10 років тому астрономи дійшли висновку, що наша галактика Чумацький Шлях перебуває у величезному гравітаційному басейні під назвою Ланіакея, що простягається на 500 млн світлових років.

У новому дослідженні команда знайшла свідчення того, що Ланіакея може бути частиною ще більш грандіозної структури, яка потенційно в 10 разів більша за обсягом самої Ланіакеї. Ймовірна галактична формація зосереджена навколо концентрації Шеплі – регіону, заповненого величезною кількістю маси й гравітаційного тяжіння.

«Наш Всесвіт схожий на гігантське павутиння, в якому галактики лежать уздовж ниток і групуються у вузлах, де гравітаційні сили стягують їх докупи», – зазначив один із провідних авторів статті, астроном із Х’юстонського університету Брент Таллі.

Basins of Attraction in the Local Universe

Дослідники оцінюють ці великомасштабні структури, вивчаючи їхній вплив на рух галактик. Галактика між двома такими структурами буде залучена в гравітаційне перетягування каната, в якому баланс гравітаційних сил навколишніх великомасштабних структур визначає рух галактики.

Картографуючи швидкості галактик по всьому нашому локальному всесвіту, команда може визначити область простору, де домінує кожне надскупчення.

Раніше вчені виявили найбільшу галактичну структуру у Всесвіті.

Більше публікацій за темою