Науковці розкрили таємницю походження астероїда Рюгу

Склад астероїда Рюгу спростував теорію появи астероїдів-хондритів CI.

Німецькі науковці з Інституту дослідження Сонячної системи Товариства Макса Планка встановили місце походження відомого астероїда Рюгу. Як повідомляє науковий журнал Science Advances, це відкриття спростувало попередню теорію про появу астероїдів-хондритів типу CI.

Рюгу – це навколоземний астероїд, орбіта якого перетинає земну, але без ризику зіткнення. Раніше вважалося, що він прибув у внутрішню частину Сонячної системи з поясу астероїдів між Марсом і Юпітером, а сформувався ще далі. Такі припущення базувалися на його складі, характерному для вуглецевих метеоритів підгрупи CI.

Нові дослідження показали, що перші вуглецеві хондрити почали формуватися приблизно через 2 мільйони років після утворення Сонячної системи. Пилові частинки й грудки, притягнуті гравітацією молодого Сонця, рухалися від зовнішнього краю газопилового диска до його внутрішньої частини, але зустріли перешкоду у вигляді щойно сформованого Юпітера.

За межами орбіти газового гіганта речовина почала утворювати більші скупчення, перетворюючись на вуглецеві хондрити з численними включеннями. Через два мільйони років почався інший процес: під впливом Сонця первинний газ за межами орбіти Юпітера поступово випаровувався, що призвело до накопичення залізо-нікелевих зерен і формування групи хондритів CI.

Це відкриття свідчить про те, що Рюгу та інші хондрити CI виникли не на околицях Сонячної системи, а відносно недалеко від Землі та Сонця. Такий висновок суттєво змінює наше розуміння про формування астероїдів та ранню історію Сонячної системи.

Більше публікацій за темою