Вчені з’ясували, наскільки солодкий Чумацький Шлях

У Чумацькому Шляху можуть ховатися хмари, повні гліцеринової кислоти

Американські астрофізхіміки з Гавайського університету та Університету Міссісіпі вивчили механізм створення в космосі простої форми цукру – гліцеринової кислоти, яка вважається «будівельним блоком» життя. Дослідження опубліковано в науковому журналі Physik in unserer Zeit.

Гліцеринова кислота – одна з найпростіших цукрових кислот, що відіграє найважливішу роль у метаболізмі живих організмів на Землі. Хоча кислоти, такі як оцет, зазвичай кислі, а цукри – солодкі, гліцеринова кислота може бути як тим, так і іншим, залежно від її стану, зазначили фахівці.

«Дослідження припускає, що молекули, подібні до гліцеринової кислоти, могли бути синтезовані в молекулярних хмарах і, можливо, в областях зореутворення до їхнього доправлення на Землю через комети або метеорити, у такий спосіб сприяючи створенню будівельних блоків життя», – уточнив співавтор наукової роботи, співробітник Гавайського університету Ральф Кайзер.

Вчені припускають, що гліцеринова кислота може бути присутня в Стрільці B2 – великій газопиловій хмарі в центрі Чумацького Шляху.

За словами астрофізиків, якщо гліцеринова кислота дійсно поширена в космосі, вона може сприяти зародженню життя на інших планетах.

Раніше популяризаторка науки Александра Дотен пояснила, чому досі немає справжньої фотографії Чумацького Шляху.

Більше публікацій за темою