Математики вивели новий клас геометричних фігур

Вчені з Оксфордського університету опублікували дослідження, в якому розповіли про відкриття нового класу геометричних форм – «м’яких клітин». Ця знахідка перевертає уявлення про звичні квадрати, трикутники та інші знайомі фігури, повідомляє IFLScience.

Один з авторів дослідження, професор Ален Горіелі, зазначив, що в природі рідко зустрічаються форми з гострими краями. За його словами, «природа не терпить вакууму, як і гострих кутів». Як приклад він навів зрізи цибулин або м’язових тканин, де клітини розташовуються плавно, утворюючи мозаїки без прямих ліній і гострих кутів.

На відміну від класичних фігур, таких як прямокутники або трикутники, «м’які клітини» мають мінімальну кількість кутів і вигнуті грані, що дає їм змогу краще заповнювати простір, як це робить природа. Такі форми зустрічаються всюди: від клітин організму до черепашок молюсків і річкових островів.

Дослідники пояснили, що створення різких кутів у природі вимагає більших витрат енергії, оскільки такі структури піддаються впливу поверхневого натягу та еластичності й прагнуть згладити краї.

Відкриття не тільки демонструє математичне пояснення природних форм, а й може вплинути на такі галузі, як біологія, архітектура і навіть робототехніка, де потрібно заповнювати простір плавними, але ефективними структурами.

Більше публікацій за темою