Жителі Землі зможуть спостерігати комету C/2023 A3 з 27 вересня по 2 жовтня.
Наприкінці вересня і на початку жовтня жителі Північної півкулі зможуть побачити неозброєним оком комету C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS). Астрономи вважають, що небесне тіло буде видно незадовго до сходу сонця протягом кількох днів. Про це повідомляє портал Live Science.
Повідомляється, що комета досягне свого піка яскравості 27 вересня, коли вона пройде перигелій – найближчу до Сонця точку на своїй орбіті. У цей період жителі Північної півкулі зможуть побачити її на сході приблизно за пів години до сходу сонця. На думку астрономів, найбільш вдалими днями для спостереження стануть 29 і 30 вересня, коли до комети приєднається тонкий серп Місяця, що спадає.
Попри те що комету можна побачити неозброєним оком, астрономи рекомендують використовувати біноклі або телескопи, щоб отримати чіткіше зображення. Річ у тім, що яскравість комети поки передбачити важко, але є припущення, що вона може стати такою ж яскравою, як 20 найпомітніших зірок нічного неба.
З 30 вересня жителям північних широт комета перестане бути видимою, проте ті, хто живе ближче до екватора, зможуть спостерігати за кометою до 2 жовтня. Після цього вона загубиться в променях сонця.
Уперше комету C/2023 A3 помітили астрономи з Китаю 9 січня 2023 року, а 22 лютого NASA підтвердило її відкриття за допомогою системи ATLAS, яка відстежує об’єкти, що наближаються до Землі.
Однак точних прогнозів про те, наскільки буде видно цю комету, експерти дати не можуть. Небесне тіло може зруйнуватися під час проходження перигелію через сильний гравітаційний вплив Сонця. Подібне вже траплялося з іншими кометами, такими як C/2019 Y4, яка розпалася на кілька частин перед зближенням із Сонцем у 2020 році.
Наприкінці вересня очікується й інше цікаве космічне явище. Астероїд 2024 PT5, що прямує до нашої планети, затримається біля Землі на два місяці та перетвориться на «міні-Місяць». Він притягуватиметься гравітацією нашої планети протягом майже 57 днів. 2024 PT5 стане «міні-Місяцем» 29 вересня 2024 року, а звільниться від гравітаційного тяжіння Землі й повернеться на геліоцентричну траєкторію 25 листопада.