У надрах Марса виявили непізнані структури

На Марсі виявили щільні великомасштабні структури під шарами осадових порід, де колись існував стародавній океан. Дослідження об’єднало моделі та дані кількох місій.

Вчені виявили близько 20 об’єктів різного розміру, розташованих поблизу північної полярної «шапки». Один із них за обрисами нагадував собаку, повідомляє Universe today.

При цьому на поверхні не виявилося жодних слідів, що вказують на ці особливості. Щоб обстежити їх, команда з Каліфорнійського університету (США) і Утрехтського університету (Нідерланди) проаналізувала крихітні відхилення орбіт супутників Марса. На їх підставі вони склали карту гравітаційного поля планети й оцінили розподіл внутрішньої маси.

Карта показала, що північні полярні об’єкти щільніші за навколишню породу на 300-400 кг/кв.м. Вчені не змогли розкрити природу цих об’єктів. Імовірно, вони є залишками стародавнього морського дна.

Дослідження також допомогло краще вивчити структури під провінцією Фарсіда – областю, на якій розташовані найбільші вулкани Сонячної системи. Провінція розташована на височині й оточена областю з порівняно слабкою гравітацією.

Нові дані показали, що структура завширшки близько 1750 км, що залягає на глибині 1100 км, могла сприяти піднесенню Фарсиди. Можливо, свою роль зіграв масивний потік лави, що пробивається до поверхні.

«У надрах Марса, можливо, все ще відбуваються активні рухи, які можуть вплинути на вулканічні утворення на поверхні та навіть створити нові», – зазначив автор дослідження доктор Барт Рут.

Більше публікацій за темою