У Китаї представили проєкт міжнародної місячної дослідницької станції

Китай до 2050 року планує побудувати міжнародну місячну дослідницьку станцію (ILRS) з мережею, що з’єднує південний полюс Місяця, його екватор і зворотний бік. Про це повідомив головний конструктор програми КНР з вивчення глибокого космосу У Яньхуа, передає CGTN.

Виступаючи на Другій міжнародній конференції з дослідження далекого космосу, він запросив представників країн світу взяти участь у китайській програмі.

Науково-експериментальний комплекс ILRS, який складається із секцій на поверхні Місяця, навколомісячній орбіті та на Землі, планують побудувати у два етапи. Так, базова модель може бути зведена вже до 2035 року в районі південного полюса, а розширена модель буде побудована до 2050 року. У Яньхуа зазначив, що остання може стати основою для пілотованих експедицій на Марс у майбутньому.

Він також пояснив, що ILRS працюватиме на сонячних, радіоізотопних і ядерних генераторах. Станція також включатиме високошвидкісні мережі зв’язку на поверхні Місяця і місячні транспортні засоби, такі як хопер, дальній безпілотник і всюдиходи.

Китай має намір здійснити пілотовану висадку на Місяць до 2030 року. Місяцехід буде розрахований на двох астронавтів і матиме функції позиціювання, зв’язку та наукового виявлення.

Більше публікацій за темою