arXiv: пояс Койпера може мати ще одне кільце.
Японські вчені з Технологічного інституту Тіба виявили невідому структуру на краю Сонячної системи в поясі Койпера – величезному кільцеподібному полі крижаних об’єктів. Дослідження опубліковано на порталі нерецензованих наукових статей arXiv.
Пояс Койпера починається за орбітою Нептуна і простягається на дистанцію від 30 до 50 астрономічних одиниць. Одна астрономічна одиниця дорівнює середній відстані між Землею і Сонцем.
Крім льоду, він охоплює Плутон, схожий на сніговика астероїд Арракот та інші небесні тіла, відомі як об’єкти пояса Койпера (ОПК).
Ці об’єкти являють собою стародавні залишки хмари речовини, відомої як сонячна туманність, з якої утворилися Сонце і планети.
У новому дослідженні планетологи з’ясували, що на відстані від 70 до 90 астрономічних одиниць спостерігається несподіване ущільнення ОПК. Зовнішнє кільце відокремлене від внутрішнього майже порожнім простором.
З-поміж виявлених об’єктів дослідники змогли екстраполювати щільність зовнішнього кільця пояса Койпера. Вона нижча, ніж внутрішня популяція, але досить висока, щоб утворити нову структуру.
Така відстань від Сонця означає, що все, що перебуває в межах пояса Койпера, зазнає лише мінімального впливу сонячної радіації, що, своєю чергою, означає, що об’єкти пояса, ймовірно, залишаються практично незмінними з моменту зародження Сонячної системи, близько 4,6 мільярда років тому.