У Мексиці мешкають кажани з фотолюмінесцентними щетинками на лапах.
Міжнародна група вчених з Мексики й США виявила, що кажани виду тадарида бразильська (Tadarida brasiliensis), які живуть у Мексиці, мають фотолюмінесцентні щетинки на лапках. Дослідження опубліковано в науковому журналі Mammalian Biology.
Попередні дослідження показали, що кінцівки кажанів вище вказаного виду мають унікальну особливість у вигляді особливих щетинок уздовж зовнішніх країв пальців. Однак біологи не знали, яку саме функцію відіграє ця деталь.
У новому дослідженні команда з’ясувала, що щетина на лапах рукокрилих світиться синьо-зеленим світлом під ультрафіолетовими променями.
Учені поки що не розкрили механізм фотолюмінесценції. Фахівці вважають, що тварини можуть бачити це світіння в сутінках або в місячному світлі.
Команда планує провести експерименти, щоб з’ясувати, чи використовують істоти свої лапки як спосіб спілкування вночі, коли вони збираються в колонії, що налічують до мільйона особин.
Крім лап, що світяться, кажани виду тадарида бразильська мають ще одну особливість – їх вважають найшвидшими літунами у тваринному світі. У горизонтальному польоті кажан цього виду розвиває швидкість понад 160 кілометрів на годину.
Раніше вчені з’ясували, що кажани без будь-якої шкоди переносять рівень цукру в організмі, який ввів би в кому будь-який інший ссавець.