Вчені знайшли дивне радіокільце в центрі нашої галактики

arXiv: виявлено космічне кільце радіовипромінювання без явного джерела.

Міжнародна група астрономів з Італії, Австралії, ПАР та інших країн виявила рідкісне космічне явище – кільце радіовипромінювання, розташоване поблизу центру нашої галактики Чумацький Шлях. Дослідження опубліковано на платформі arXiv, яка містить нерецензовані наукові статті.

Це космічне кільце, яке отримало назву Kýklos (з грецької – «коло»), не випромінює видимого світла, але чітко видно в радіодіапазоні. На відміну від радіокілець, виявлених раніше, Kýklos знаходиться близько до площини Чумацького Шляху, а не на високих галактичних широтах.

Дослідники висунули кілька припущень щодо природи цього незвичайного об’єкта:

  1. Можливо, Kýklos є туманністю, яка утворилась після вибуху наднової зорі. Однак зазвичай такі туманності також випромінюють рентгенівське випромінювання, чого не спостерігається в цьому випадку.
  2. Kýklos малоймовірно може бути планетарною туманністю, утвореною оболонкою згаслої зірки, схожої на Сонце. Адже діаметр кільця становить близько 10 світлових років, що значно перевищує розміри типової планетарної туманності.
  3. Астрономи припускають, що Kýklos міг бути створений масивною та нестабільною зіркою типу Вольфа-Райє. Такі зірки генерують потужне випромінювання та радіаційний вітер, здуваючи свої зовнішні шари у космос. Плоский спектр випромінювання кільця свідчить на користь цієї версії.

Походження Kýklos залишається загадкою, адже жодна з висунутих гіпотез поки не може пояснити це рідкісне космічне явище. Подальші дослідження за допомогою різноманітних телескопів допоможуть краще зрозуміти природу цього незвичайного радіокільця.

Більше публікацій за темою